Головне
Сухий жом не простий матеріал щодо зберігання та транспортування через характерно низьку вагу та погані сипкі характеристики. З цієї причини є деякі специфічні вимоги до живильного обладнання і до гранулятора, що подає шнеку. Два креслення показують деякі рішення, що забезпечують безперервний потік матеріалу. Крім того, що він важкий в обробці, сухий цукровий жом ще й досить абразивний і агресивний. З цієї причини СРМ вибрали висококласну нержавіючу сталь (SS316) для всіх частин, що торкаються продукту обробки.
Наступна проблема полягає в тому, що волокнистий матеріал вимагає багато механічної енергії для гранулювання. Це дуже навантажує гранулятор. Посилена матриця кільцевого типу та муфтова передача швидко приносять відмінні результати. Гранулятори з горизонтальними матрицями складніші в обслуговуванні та демонструють надмірне зношування матриці та роликів через тертя викликаного різницею у швидкості між матрицею та роликами.
Пояснення до Схем
Поз. Опис
1 Впускний циклон у разі пневмоподачі сировини
2 Ротаційний затвор (турнікет)
3 Накопичувальний бункер із шнековою мішалкою.
Як альтернатива: ланцюговий конвеєр і транспортуючий шнек
3а У разі вик. транспортуючого шнека або
ланцюгового конвеєра необхідний байпас.
4 Невеликий бункер із прямими стінками
4а Датчик рівня
5а Шнек, що подає, з двигуном
5b Частотний перетворювач для шнека, що подає
5c Магнітний уловлювач
5d Змішувач
5e Електродвигун для змішувача
5g Паровий клапан
5f Система дозування меляси
5h Паропровід
5i Термометр
6a Візок для зйомки та заміни матриці та роликів
6b Гранулятор
6c Електродвигун для гранулятора
6d Матриця
6f Система автоматичного змащення матриці та роликів
7a Турнікет на впускному отворі охолоджувача
7b Протитечний охолоджувач
7c Датчик рівня приводу системи розвантаження
7d Датчик рівня, що захищає від навантаження.
8 Циклон для випуску повітря з охолоджувача.
9 Ротаційний затвор (турнікет)
10 Витяжка (для повітря з охолоджувача)
11 Сито (уламки та частки повертаються в систему)
12 Транспортуючий елемент (шнек, ланцюговий або
)
стрічковий конвеєр).
13 Елеватор.
14 Система транспортування готових гранул на склад.
Транспортування із сушіння до лінії гранулювання.
Обидва креслення показують пневматичну систему транспортування з циклоном і ротаційним затвором (турнікетом) і, як альтернативу, систему зі стрічковим транспортером.
Байпас.
Перше питання, яке необхідно вирішити, це можливість обхідного шляху лінії гранулювання. Коли з якоїсь причини (наприклад, ТО) подача жому на лінію гранулювання м.б. зупинена, цукровий жом піде в обхід гранулятора та транспортується прямо на склад. Обидва креслення дають приклад того, як створити такий байпас, як із пневмоподачею, так і зі стрічковим конвеєром Пунктирна лінія показує потік сировини, коли байпас використовується.
Системи, що забезпечують безперебійну подачу до живильника.
З двох наступних причин важливо, щоб шнек, що подає, був завжди на 100% наповнений сировиною:
1) Шнек, що подає, використовується для об’ємного дозування. Ця система лише тоді виправдана, коли шнек повний, тому що тільки тоді ми знаємо, що певна швидкість живильника співвідноситься з певним обсягом.
2) Шнек, що подає, працює як затвор для пари, який додається в мішалку/змішувач Якщо він не на 100%
Попон, пар увійде в систему поверх шнека і сконденсується на холодних стінках. Сухий жом прилипатиме до мокрих стінок.
СистемаА (система з бункером-змішувачем)
У цій системі два буфери зроблені, щоб гарантувати подачу в живильник гранулятора. Один буфер – це невеликий накопичувальний бункер під бункером-змішувачем і другий буфер – це сам бункер-змішувач.
Функція невеликого накопичувального бункера під бункером-змішувачем – це гарантувати подачу в гвинтовий живильник.
Він повинен бути весь час заповненим, щоб запобігти застряганню жому, стінки бункера повинні бути прямими, а не V–подібними . Мінімальна висота приблизно 1 метр. Датчик рівня Маяк має бути встановлений на дні цього невеликого накопичувального бункера. Цей датчик рівня повинен бути включений до (централізованого) послідовного блокування. Якщо немає сировини, живильник має зупинятися. Це також означає, що подача пари
і меляси в мішалку повинна бути вимкнена. Оглядове скло в цьому бункері так само повинно уможливлювати перевірку наявності матеріалу. Бункер-змішувач працює в якості складу/буфера бункера зверху невеликого накопичувального бункера. Гвинт у мішалці транспортує матеріал на вхід невеликого накопичувального бункера і просуває його, щоб уникнути закупорювання. Розмір бункера-змішувача залежить від місцевих умов, але щонайменше повинен бути достатнім для 30 хвилинного виробництва.
СистемаБ (з транспортним елементом і надлишковим жолобом)
У цій системі зроблено лише один невеликий накопичувальний бункер. Він такий самий, як накопичувальний бункер в іншій системі. Різні тільки методи, що забезпечують заповненість цього накопичувача. Гвинтовий (шнековий) або ланцюговий конвеєр забезпечують невеликий накопичувальний бункер постійним потоком сировини. Будь-який надлишок матеріалу, який не потрапляє в накопичувач, перетікає на кінець шнекового конвеєра через трубу в сховище. Звідти сировину можна знову подати до системи.
Маленький накопичувач нагорі гвинтового живильника. b>
Як уже було сказано, цей накопичувач повинен мати прямі стіни.
Шнек, що подає.
Шнек, що подає з нержавіючої сталі, приводиться в дію електродвигуном з шестерним передачею на валу з частотним перетворювачем. Швидкість регулюється відповідно до завантаження основного мотора гранулятора (вручну або автоматично).
Магнітний уловлювач.
Між живильником та охолоджувачем розміщений магнітний уловлювач, щоб витягувати металеві частини із сировини.
Мішалка/змішувач.
У змішувач з нержавіючої сталі додається пара і (якщо потрібно) меляса.
Додавання пари.
Додавання пари потрібно, щоб досягти хорошої якості гранул і хорошої продуктивності. Подача сухої пари з бойлера на фабрику гранулювання має бути під тиском 6-10 бар. Один з креслень, що додаються, дає інструкції про компонування системи трубопроводу між бойлером і паропроводом. Пара повинна бути якомога ближче до гранулятора. Так званий паропровід повинен знижувати тиск до 1,5-2 бар та підтримувати його постійним. Крім того, паропровід виділяє конденсат. Регулюючий клапан встановлений на мішалку контролює кількість пари, що надходить. У середньому споживання пари підвищує продуктивність гранулятора на 5%.
Додавання меляси.
Меласса може бути додана в цукровий жом за допомогою насоса та витратоміра. Додавання меляси позитивно впливає на продуктивність та якість. Меласса зберігається в баку, що підігрівається. Верхній рівень цього бака повинен бути нижчим за впускний отвір мішалки. Інакше знадобиться клапан, щоб запобігти вільному попаданню меляси з бака в мішалку. Труби повинні мати великий діаметр (3″). Насос і витратомір можуть перебувати на рівні гранулятора.
Механізм для підйому матриці. (візокдля зйомки і заміни)
На великих грануляторах підйомник необхідний.
Гранулятор.
Надпотужний гранулятор пресує жом у гранули. Розмір гранул залежить від варіанта матриці (для цукрового жому зазвичай 6,8 і 10 мм).
Ротаційний затвор над охолоджувачем.
Для прийому гранул в охолоджувач без витоку повітря.
Протитечний охолоджувач.
Коробкоподібний охолоджувач зі стінками та верхом з нержавіючої сталі для ефективного охолодження гранул із застосуванням навколишнього повітря.
Циклоніратаційний затвор.
Охолоджуване повітря очищається за допомогою циклону та ротаційного затвора. Пил із турнікетів повертається до системи.
Вентилятор,
Вентилятор прокачує холодне повітря через шар теплих гранул.
Сіто.
Для відділення пилу та дрібних уламків від гранул. Дрібниця повертається в систему.