Фахівцями компанії «ТМА» розроблені та впроваджені у виробництво вакуум-апарати з механічними циркуляторами марки ВАЦМ, які не поступаються визнаному кращому світовому аналогу – вакуум-апаратам DSSE, а за деякими питомими показниками навіть перевершують їх. Високоефективний циркулятор із частотно-регульованим приводом, мінімальний обсяг початкового набору, оптимальні значення питомої площі поверхні теплообміну та циркуляційного відношення, ергономічна конфігурація корпусу апарату забезпечили йому найвищі споживчі якості, підтверджені відгуками підприємств-споживачів. Важливо також, що рівень цін вакуум-апаратів марки ВАЦМ в 2…2,5 рази нижчий від ціни аналогічного обладнання європейських виробників. Параметричний ряд цієї моделі представлений типорозмірами місткістю 40, 50, 60, 75 і 80 тонн утфелю. Як приводи використовуються мотор-редуктори NORD (Німеччина), що добре зарекомендували себе.

Обладнання впровадили цукрові заводи: Червонський, Яресківський, Заплазький, Згурівський, Жданівський, Кагарлицький, Носівський (Україна); Боринський, Хмелінецький, Волоконівський, Раєвський, Єлецький, Лебедянський, Черемнівський (Російська Федерація). Їх використання дозволяє ефективно застосовувати спосіб уварювання утфелів на основі «маткового утфелю», а також підвищити ефективність функціонування сучасних мікропроцесорних систем автоматичного керування процесом. Пропоновані фірмою «ТМА» системи автоматичного контролю та управління уварюванням утфелю не поступаються, а в ряді випадків і перевершують зарубіжні аналоги за якістю ведення процесу та показниками надійності. Подібні системи компанія «ТМА» пропонує своїм Замовникам у різних варіантах, однак з метою підвищення «живучості» для кожного вакуум-апарата виділено власний окремий контролер, а контроль та управління процесом можливо здійснювати з кількох точок. (Центральний комп’ютер або панелі управління у кожного апарата). Елементна база систем ґрунтується на комплектуючих провідних європейських профільних виробників, у тому числі із застосуванням європейських відавників/приладів для визначення й утфелю у вакуум-апараті при уварюванні (у цьому випадку уварювання проводиться без використання будь-яких непрямих > параметрів/методів оцінки стану продукту в апараті – електропровідності/кондуктометрії, в’язкості/вискозиметрії, температури кипіння насичених розчинів/ебуліометрії, а за прямим виміром вмісту СВ у продуктах).

Подібні системи встановлені на Червонському, Жданівському (Україна), Валуйському, Єлецькому, Черемнівському (РФ), а комплексне впровадження автоматизованих вакуум-аппратів ВАЦМ у тепло-технологічному комплексі цукрового заводу, у поєднанні з використанням низькопотенційного теплоносія, дозволило зменшити витрату палива на виробництво на 20 – 25%, підвищити якість товарного цукру, а також збільшити вихід цукру з кожної вари утфелю на 10-12% з одночасним збільшенням виснаження міжкристального розчину та зменшенням кількості відтіків та наступних переварок.

Один із численних напрямів діяльності фірми – будівництво та введення в експлуатацію станції вертикальних кристалізаторів – найбільш прогресивного обладнання для здійснення додаткової кристалізації утфелю останнього продукту при охолодженні. Модернізація цих ділянок виробництва сьогодні актуальна для більшості цукрових заводів, оснащених застарілими та малопотужними батареями горизонтальних утфелемішалок.

Фірма “ТМА” пропонує своїм замовникам весь комплекс робіт з впровадження вертикальних кристалізаторів: розробку проектної документації, виготовлення, постачання та монтаж технологічного та допоміжного обладнання та трубопроводів, пусконалагоджувальні роботи, повну автоматизацію та електрифікацію, включення в промислову експлуатацію та оптимізацію технологічних режимів роботи установок та кристалізаційних відділень.

Виконані проекти реконструкції кристалізаційних відділень і встановлено вертикальні кристалізатори місткістю 150 м3 з охолодженням утфелю на наступних заводах Росії: ВАТ “Валуйкіцукор”, ВАТ “НІКА”, ЗАТ “Сахаросиродельний комбі” “Успенський цукровий завод”, ЗАТ “Кристал-Біл”, ЗАТ “Цукровий завод “Свобода”, АПО “Аврора” (Боринський та Хмелінецький цукрові заводи), ЗАТ “Раєвцукор”.

Вертикальні кристалізатори місткістю 225 м3 впроваджені на ВАТ “Крижопільський цукровий завод” (Україна), ВАТ “Ліскіцукор”, ВАТ “Ставропольцукор”, ВАТ “Земетчинський цукровий завод” та ВАТ “ Буїнський цукровий завод” (РФ).

 Економічні результати впровадження станції вертикальних кристалізаторів – значне зменшення вмісту цукру в мелясі (на 0,40…0,45% до маси буряків) і відчутне збільшення за рахунок цієї кількості виробленого цукру.