Змішувач “утфель-вода” Ш1-ПКВ призначений для швидкого безперервного змішування утфелю останнього продукту цукробурякового виробництва з водою, що розбавляє/набряком  до заданої концентрації перед подачею в вертикальні кристализаторы. Встановлюється у продуктовому відділенні цукрового заводу.
Змішувач являє собою горизонтальну двовальну мішалку на рамі (2) з корпусом коритного типу (1) з пристроєм, що перемішує  у вигляді двох шнеків. Вали пристрою, що перемішує (3) приводяться в обертання через відкриту зубчасту передачу (4) від мотор-редуктора (5) з електроприводом. На передній лобовині встановлюється переливний пристрій (6) для вивантаження утфелю із змішувача.
Змішувач працює в такий спосіб. Утфель останнього продукту безперервно подається до змішувача. По окремому трубопроводу до змішувача безперервно надходить розбавляюча рідина (вода/відтік), витрата якої керується  клапаном. Рівень утфелю в змішувачі підтримується постійним завдяки вивіреному положенню переливного порогу в переливному пристрої виходу утфелю. У змішувачі утфель і рідина, що розбавляє, інтенсивно перемішуються і  безперервно відводяться через переливний пристрій. Далі утфель надходить у вертикальний кристалізатор.